Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri
31 Ocak 2018

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Travma; düşme, spor yaralanması, iş kazası veya trafik kazası gibi etkenlerle çoğu zaman  sürpriz bir şekilde karşımıza  çıkar. Meydana gelen hasar, travmanın şiddetine göre, basit bir yumuşak doku ezilmesinden büyük kemiklerde parçalı kırıklara kadar değişebilir.  Bunun yanında ortopedik sakatlıklar , eklem problemleri ,kısalık problemleri, doğuştan sakatlıklar, el ve omurga problemleri, kes iskelet sistemi tümörleri, amputasyonlar gibi  hastalıklara ve travmaya bağlı oluşan sakatlıklar ortopedi doktorlarının ilgili olduğu sağlık problemleridir.                                 

Klinik sorumlu Uzmanımız     Opr.Dr.Güngör DIMIŞKI ve  uzman hekimlerimizden oluşan deneyimli ekibimiz ile TUZLA DEVLET HASTANESİ olarak hastalarımıza sağlık hizmeti vermenin gururunu yaşamaktayız.

‘Türkiye genelinde kalça , diz diğer eklem  protezi operasyonlarında en yoğun hastanelerden biriyiz. İstanbul’da ise hastalarımızın ameliyat sırasını en erken zamana düzenleyen hastane olmanın yanı sıra, A ve B grubu ameliyatlarını da bağlı bulunduğumuz bölgedeki hastanelere kıyasla daha fazla yapmaktayız . Tarafımızdan uygulanan artroskopik ameliyatlar (Önçaprazbağ,menüsküs,omuz,ayak bileği kalpalı ameliyatları ) başarılı bir şekilde yapılmaktadır.’ Kısa zamanda açılacak olan Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi ile  çocuk ortopedi ameliyatlarına başlayacağımızın haberini müjdeleyen Klinik Sorumlu uzmanımız Opr.Dr.Güngör DIMIŞKI sözlerine şöyle devam ediyor; Ekim ayından beri hizmet vermekte olan hastanemizde birçok üniversite ve Eğitim araştırma hastanesinden daha nitelikli ve nicelikli hizmet vermekte olduğumuza inanmaktayız. 

Yenilenen hastanemizde servislerimizin geniş ve rahat olması hastalarımızın fiziki açıdan da kaliteli hizmet almalarını sağlamaktadır.