T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Tuzla Devlet Hastanesi

Neyi Nasıl Yaparım


Hastanemize  MHRS 182’den randevu alarak yada ayaktan randevusuz başvurabilirsiniz.

 1. -Hastanemize başvuran hastalarımız için poliklinik önlerinde hasta kayıt masaları bulunmaktadır,kayıt işlemleriniz poliklinik sekreterlerimiz tarafından yapılacaktır
 2. -Poliklinik işlemleriniz için TC kimlik numaralı nüfus cüzdanınızın,sürücü belgenizin veya evlenme cüzdanınızın yanınızda bulunması ve kayıt esnasında poliklinik sekreterine gösterilmesi gerekmektedir.
 3. Paşabahçe Ana Binamız ve Tepeüstü Ek Hizmet Birimimizde Poliklinik Muyene saatleri 08:30-12:00 ve 13:00-16:30 dır.

Bağkur , SSK ve T.C. Emekli Sandığı mensubu hastalarımız direkt nüfus cüzdanı ile,

18 Yaş Altı,2022 Sayılı Kanuna tabii 65 yaş üstü hastalarımız direkt nüfus cüzdanı ile,

Yurt dışı SSK’lı hastalar Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerince düzenlenmiş ve onaylanmış “Sosyal Güvenlik Sözleşmesine Göre Sağlık Yardım Belgesi” fotokopisi ile

Banka mensubu hastalarımız sevk kağıtları ve nüfüs cüzdanları ile

 1. İş kazası geçiren sigortalılar iş kazası bölümü eksiksiz olarak doldurulmuş vizite kağıdı ve kazanın oluş şekli,yeri,tarihi,görgü tanıklarının yer aldığı tutanak ile,
 2. Ücretli hastalarımız direk nüfus cüzdanı ile işlem yaptırabilirler.
 3. -Kayıt işleminiz bittikten sonra size üzerinde;adınız soyadınız,gideceğiniz polikliniğin ve poliklinikte kaçıncı sırada olduğunuzu gösteren barkot verilecektir.
 4. Eğer sosyal güvenceniz yoksa barkot aldıktan sonra muayene ücretini ödemek için önce vezneye daha sonra polikliniğe gidiniz.
 5. -Poliklinik sekreteri kaydınızı yaptıktan sonra sıranızı poliklinik kapıları üzerinde yer alan sıra takip sisteminden takip edebilirsiniz.Lcd monitörde numaranızı gördüğünüzde polikliniğe girebilirsiniz.
 6.  Ağır özürlü raporu bulunan engelliler
 7.  Hamileler
 8.  65 yaş üstü yaşlılar
 9. 7 yaş altı çocuklar

      Harp vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile

 1. Malül ve gaziler bu guruptaki kişiler sıra önceliğine sahiptir.Bu sınıftaki vatandaşlar yasal mevzuata göre bekletilmeden muayene edilir.
 2. Muayene işlemi yapıldıktan sonra tetkik istemi yapılmış ise Kan Alma,Radyoloji birimlerinde bankolarda görevli personelimizden randevu yada sıra numarası alarak tahlil ve tetkik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 3. Muayene sonrasında istenen laboratuar ve röntgen tetkikleri hastanemizde aynı gün yapılmakta olup;Eko,Efor,Usg,Doppler vs.tetkikler için hastalarımıza randevu verilmektedir.

Tahlil sonuçlarınızı poliklinik sekreterlermizden  yada İnternet sitemizden alabilirsiniz.